Зовнішнє облицювання

Якщо говорити про найважливіші етапи, що впливають на формування остаточного вигляду будівлі, то слід окремо зупинитися на зовнішньому облицюванні. Саме завдяки йому фасад набуває особливої «індивідуальності». Крім декоративної функції, облицювання має й важливе практичне значення.
Зовнішня обробка фасаду приватного будинку передбачає використання різних будівельних матеріалів, зокрема, натурального каменю, цегли, фасадних панелей, плитки. Існує досить багато варіантів облицювання. Всіх їх об’єднує спільна риса: надання візуальної привабливості екстер’єру будинку, а також належний рівень гігроскопічності, тепло- та гідроізоляції, надійний захист несучих конструкцій будівлі від руйнування.
Замовити зовнішнє облицювання фасаду
Компанія «МультиБудКомфорт» надає послугу зовнішнього облицювання приватних будинків та балконів в квартирах, гарантуючи високу якість виконуваних робіт. Наша будівельна бригада здійснює професійний монтаж різноманітних зовнішніх матеріалів, забезпечуючи кінцевий результат, що відповідатиме всім вимогам та побажанням Замовника. Акуратність облицювальних робіт – показник професіоналізму наших майстрів.







Навіщо проводити зовнішнє оздоблення фасаду?
У процесі експлуатації приватного будинку необхідно періодично оновлювати його зовнішній вигляд.
Це комплексна робота, що має на меті:
- утеплення будівлі за допомогою облицювання;
- зміцнення конструкції будинку;
- захист від шкідливого впливу навколишнього середовища;
- продовження терміну служби будівлі;
- підвищення якості звукоізоляції тощо.
Отже, зовнішнє облицювання будинку чи квартири одночасно виконує декілька функцій, що дуже важливо для його власника. Фасадні покриття посилюють захист стін від поступового руйнування через ультрафіолет та опади, а також перешкоджають наскрізному продуванню сильних вітрів. Приміром, професійне оздоблення фасаду за допомогою композитних панелей дозволяє «гасити» звукові хвилі до 29 дБ.
Які матеріали використовуються для зовнішнього облицювання фасаду будівлі?
Для виконання робіт із зовнішнього облицювання будинку наші майстри використовують наступні групи будівельних матеріалів:
- Натуральні (деревина, покриття з обробленої глини, камінь).
- Матеріали штучного походження (фасадна плитка, штукатурні суміші, керамограніт тощо).
- Синтетичні матеріали (стінові панелі, вініл тощо).
Щоб визначитися з вибором матеріалів для зовнішнього облицювання, слід враховувати такі показники, як міцність, коефіцієнт водопоглинення структури матеріалу, показник терморозширення, відповідність матеріалу конструкційним особливостям будівлі тощо.
Ми рекомендуємо своїм замовникам використовувати виключно надійні матеріали для оздоблення приватних будинків та не економити на цьому. Не слід обшивати фасад дешевими та маловідомими покриттями. Незважаючи на привабливий зовнішній вигляд, вони можуть бути абсолютно неякісними та з часом тільки погіршать ситуацію.
Повертаючись до питання вибору матеріалів, слід зазначити, що ми надаємо перевагу різним кам’яним породам (вапняк, піщаник, мармур). Камінь – це один з найкращих рішень для зовнішнього облицювання, адже він володіє міцністю та довговічністю.
Штукатурні суміші для обробки поверхні фасадів виготовляються на основі компонентів синтетичного походження, мінералів або акрилу. Відповідно до обраного типу рельєфу поверхні техніка нанесення штукатурки передбачає індивідуальний підхід.
Штучний камінь візуально схожий на натуральний, до того ж більш вигідний в ціновому плані. Для його виготовлення використовуються цемент та гіпс. Будинок або котедж, оздоблений штучним каменем, виглядає досить «дорого», тому такий вид облицювання часто обирають наші замовники.
Ще один варіант – сандвіч-панелі, що виготовляються із пластин листового металу, між якими укладається ізоляція від тепловтрат (товщиною 70 мм) та пароізоляційна мембрана або плівка.
Поверхні з дерева вимагатимуть протипожежної обробки та покриття лакофарбовими сумішами з метою захисту від шкідників і процесу гниття. Пиломатеріали, що застосовуються для зовнішнього облицювання, бувають різні: блок-хаус, панельні сегменти, ламелі сайдингу, дранка, вагонка тощо. Такі матеріали цінуються за екологічність, універсальність та природну структуру внутрішніх волокон.
Різновиди зовнішнього облицювання
Виконуючи роботу із зовнішнього облицювання будинків, спеціалісти компанії «МультиБудКомфорт» намагаються зробити усе можливе, щоб фасад виглядав максимально привабливо й водночас був добре утеплений та захищений від впливу негативних факторів.
Основні різновиди зовнішньої обробки стін будинку:
- «Мокре» облицювання (нанесення ґрунтовки та штукатурки з рельєфом і кольоровою поверхнею із дотриманням послідовного порядку монтажу теплоізоляції). «Мокрим» фасад називається тому, що шар штукатурки утворюється при змішуванні будівельних матеріалів із водою.
- Оздоблення каменем чи плиткою. Такий екстер’єр приваблюватиме своїми експлуатаційними якостями та екологічністю. Натуральні матеріали володіють високою щільністю, тому служать зносостійким зовнішнім покриттям.
- Каркасний спосіб. Використовується для обшивки фасадів з дерева, сіп-панелей або бетону. Облицювальні матеріали кріпляться таким чином, щоб утворився повітряний зазор між ними та алюмінієвим профілем.
- Кріпильний спосіб облицювання. Для оздоблення фасаду приватних будинків і котеджів виготовляються спеціальні навісні конструкції з металевих профілів (із повітряним зазором або без нього). Завдяки повітряному прошарку фасад отримує посилений теплозахист.
Плануючи облицювання будинку, слід враховувати свої фінансові можливості. Звичайно, на такій справі економити не можна. Вартість облицювання будинку залежатиме від ряду факторів: обраний тип матеріалів, об’єм робіт, площа поверхні для облицювання, технологія та автоматизація процесу. Крім того, важливо дослухатися порад та рекомендацій професіоналів, подивитися відгуки покупців про матеріал та виробника того чи іншого матеріалу.
Який вид зовнішньої обробки фасаду обрати? Відповідь на це питання дадуть наші спеціалісти. Телефонуйте вже зараз та отримайте безкоштовну консультацію за всіма питаннями, що Вас цікавлять. До вибору облицювального матеріалу потрібно поставитися із максимальною відповідальністю, тому що від цього залежить, наскільки теплим і затишним буде Ваш будинок!