Приватність особистого життя – надзвичайно важлива річ. Та в сучасних квартирах важко її зберігати. Адже товщина стін у багатоквартирних будинках така, що крізь тонкі перестінки долинають усі більш – менш гучні звуки. Ізолювати своє житло від сторонніх звуків дуже важливо. Адже шумоізоляція, це запорука гарного відпочинку в тиші після тяжкого робочого дня, це спокійний сон у вихідні, це гарантія того, що нічого зайвого не долине до вас ззовні. Особливо важливо провести звукоізоляцію житла там, де є чи скоро мають з’явитися маленькі діти. Малюк не прокинеться від гучної музики в сусідів, та і вам не доведеться вибачатися, якщо дитина плакатиме вночі чи бігатиме і шумітиме ввечері.
Якщо ви плануєте ремонт, то варто включити до списку витрат і кошти на проведення шумоізоляції. Ці роботи передбачають досить істотні витрати, та результат точно того вартий. Вам не завадять розмови сусідів чи гучна біганина дітей за стіною. Проведення звукоізоляції має торкатися всіх поверхонь приміщення. Тож проводиться вона перед початком оздоблення стін та стелі. Матеріали підбираються також індивідуально.
З чого починати звукоізоляцію
Спочатку варто визначитися, які саме звуки вам заважають: з вулиці, коридору чи від сусідніх квартир. Після цього обирайте тип звукоізоляції й можна починати роботи Звукоізоляція квартири: буває за фактом та превентивна.
Звукоізоляція квартири за фактом означає, що є явні джерела шуму (шум за стіною, від верхніх сусідів, шум з вулиці). Це випадок, коли ви вже живете у квартирі та знаєте які сусіди вас турбують.
Превентивна звукоізоляція квартири – відсутня інформація про конкретні джерела шуму. Конкретні конструкції вибираються на підставі інформації про тип будинку, розташування квартири та самої будівлі, побажання замовника. Як правило, превентивна звукоізоляція виконується в новобудовах.
При звукоізоляції квартири потрібно звернути увагу на такі основні елементи:
- Вікна – якісні вікна мають кращу звукоізоляцію.
- Двері – вхідні двері обов’язково повинні бути багатошаровими та з гумовими ущільнювачами по периметру, а міжкімнатні двері - грамотно встановлені без будь-яких зазорів по периметру.
- Підлога – правильний вибір покриття та підкладки під неї знизить ударний шум від вас і побутовоий від сусідів знизу.
- Стіни – на яких стінах проводити звукоізоляцію залежить від кожного конкретного випадку, але рекомендується для стін, що межують з шахтою ліфта і сусідами.
- Стеля – під натяжну або підвісну стелю укладаються спеціальні матеріали, але вони знижують тільки звуковий шум а не ударний.
Щоб шумоізоляція була повною, роботи проводяться комплексно. Не треба забувати, що розетки, опалювальні труби та нещільні перекриття можуть теж пропускати звуки та ще й посилювати їх.
Види матеріалів для звукоізоляції квартири
Для захисту житла від сторонніх звуків та шумів частіше використовують такі матеріали:
- Листи із пробки. Цей листовий декоративний звукоізоляційний матеріал повинен мати товщину не менше 3 мм.
- Плити зі скловолокна та мінвати. Цей матеріал має високу ефективність і просто монтується.
- Звукоізоляційні мембрани - сучасний матеріал стійкий до вологи.
- Звукоізоляційні панелі – готова конструкція, розрахована на широкий спектр звукових хвиль.
Існують ще такі сучасні матеріали, як пінополіуретан, ізоплат, ізолон, ізотекс, а також ековата та піно терм. Усі вони екологічні та можуть використовуватися в житлових приміщеннях.
Сучасні технології звукоізоляції стін у житлових приміщеннях дають змогу використовувати тонкі матеріали, шо займають меншу житлову площу.
Вибір звукоізоляційних матеріалів багато в чому залежить не від якості, а від ціни. Переплачувати за корисний, але необов'язковий функціонал є недоцільним.
Існує низка критеріїв, що дозволяють підбирати ефективні матеріали для звукоізоляції житлових приміщень. Крім того, якість звукоізоляції залежить від професійності того, хто проводитиме оздоблювальні роботи.
Потрібно також зважати на можливе зменшення житлової площі. Якщо квартира велика, краще використовувати товсті звукоізоляційні матеріали. Якщо вона невелика за площею, то бажано вибирати тонкі звукоізоляційні покриття.
Сьогодні дуже популярна тонка звукоізоляція стін, але вона має невеликий рівень шумопоглинання. Якщо застосовувати об'ємні покриття неможливо, то найкращим варіантом є мінеральна мембрана. Щоб вибір матеріалів був дійсно вдалим, потрібно порадитися з фахівцями і підібрати те, що потрібно саме для вашої квартири. Тоді роботи будуть дійсно ефективними.
У великих кімнатах краще використовувати багатошарові конструкції з високим ступенем шумопоглинання. Здійснювати монтаж своїми руками бажано лише за наявності досвіду в оздоблювальних роботах. Також потрібно врахувати, що для виконання багатьох видів робіт потрібно спеціальне обладнання, яке потрібно заздалегідь купити або на якийсь час десь орендувати. Отже краще запросити майстрів для проведення шумоізоляції житла. Тоді роботи буде виконано професійно, надійно і з гарантією.
Наша компанія проводить повний комплекс звукоізоляційних робіт у квартирах, якісно та в оптимальні терміни.