Укріплення старих будинків – завдання для професійних будівельників.

Навіть ті, хто далекий від будівельної справи, знають: без міцного надійного фундаменту не можна бути впевненим, що мешканці будинку почуватимуться в ньому у безпеці.

Усадка будівлі – це зміна розмірів, об’ємів опори дому. За певних умов усадка супроводжується появою тріщин на стінах, до того, що перекошуються дверні та віконні отвори, просідають кути будівлі, а також можуть руйнуватися певні конструкційні елементи.

Процес усадки дому під впливом факторів навколишнього середовища – явище цілком природне. Бити на сполох варто тоді, коли внаслідок усадки будівля зазнала певних деформацій. Якщо зволікати з ремонтом, то можна дочекатися, коли будинок цілковито буде зруйновано.

Замовити будівельні роботи з укріплення старих будинків

Тел.: +38 (050) 132-00-19

Власникам старих будинків, споруджених із морально застарілих матеріалів, наприклад, із саману, необхідно постійно стежити, чи не просідає фундамент. Саманні хати на Закарпатті досить часто й досі можна зустріти. Багато хто із власників таких хатинок воліє знести застарілу «модель», а на її місці побудувати нову. Проте не завжди є можливість будувати новий особняк через низку важливих обставин, які власник будинку не може подолати в короткий термін. Тож якийсь час у таких ситуаціях мешканцям старої хати доведеться в ній жити. А для цього, звісно, має бути впевненість,що жителі старої хати перебувають у безпеці. Бо певний дискомфорт ми всі якийсь час можемо витримати, а ось знати, що в будь-який момент твій дім може завалитися – це вже зовсім інша справа. Ризикувати в жодному випадку не можна!

Що призводить до просідання фундаменту?

Серед головних причин професійні будівельники називають:

 •  спорудження будівлі на болотистій ділянці;
 • неправильний вибір типу фундаменту;
 • зміни в ґрунті, що призвели до зниження рівня несучих властивостей;
 • будівельні роботи, що проводяться поряд із будинком;
 • негативний вплив ґрунтових вод під будинком, що можуть призвести до вимивання ґрунту;
 • постійно підвищена вологість, що згубно позначається на старому фундаменті особняка.  

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то краще звернутися до професіоналів.

Не варто довіряти порадам сторонніх, якщо вони не є досвідченими будівельниками.

Чи можна уникнути просідання фундаменту?

Будуєте особняк і не бажаєте з часом отримати «сюрприз» – просідання основи вашого нового будинку. Про те, щоб така прикрість не спіткала вашу новобудову, можна подбати заздалегідь, тобто ще на етапі спорудження будівлі.

Вартість створення опорної конструкції будинку може становити до 30 відсотків вартості всіх будівельних робіт. Проте знавці не радять економити на фундаменті. А ще – рекомендують не займатися аматорством, а запросити досвідчених будівельників. Самостійна закладка основи будівлі не припустима, якщо у вас немає відповідного досвіду. Та й бригаді будівельників варто довірити таке важливе завдання не першій-ліпшій, а фахівцям, котрі мають навики спорудження фундаментів і про роботу яких ви не чули нічого неприємного, тобто ніхто з тих власників новобудов, хто раніше запрошував їх попрацювати до себе, не відгукується про них у негативному ключі.

Якщо роботи зі спорудження фундаменту провести не якісно, то у майбутньому виникне потреба зміцнювати його або невідкладно удосконалювати невдало зроблену конструкцію.

Припинення процесу просідання

Як ми зазначали вище, усадка – цілком природній процес. Якщо фундаменту нічого не бракує, то цей процес не супроводжується тріщинами в стінах і двері та вікна не перекошуються. Якщо ж ви помітили всі ці негативні наслідки усадки, то потрібно негайно вживати заходів. Насамперед треба підняти й підсилити опорну конструкцію. А першим кроком до цього має бути припинення процесу просідання.

Для того, щоб встановити з якою швидкістю просідає фундамент, слід у тріщині закріпити маячки (гіпсові чи паперові).

Помітили, що маячки швидко розсипалися, знайте – фундамент, що просів, швидко деформується.

Бетонні роботи з посилення фундаменту

Для виправлення ситуації слід вжити таких заходів:

Викопати яму з нахилом 35 градусів біля фундаменту;

Закласти в яму азбестоцементну або металеву трубу діаметром 15-20 см;

За допомогою цієї труби наповнювати яму бетонним або цементним розчином до тих пір, поки земля може його всотувати;

Зробити перерву на кілька годин, а за цей час відстежувати, чи увібрала в себе земля залишки суміші;

Якщо ґрунт увібрав повністю розчин, то наступну заливку можна виконати через добу;

Для того, щоб земля під домом вдосталь наситилася зміцнюючим її розчином, такі дії слід повторити кілька разів. А потім знову перевірити готовність за допомогою маячків. Якщо вони рвуться, то необхідно продовжувати заливати цемент або бетон.

Після того, як достатньо підсилено фундамент, навколо нього викопують канаву (траншею) шириною 20-35 см. Між елементами в опору вбиваються металеві штирі, на яких закріплюють сітку. Таким чином отримуємо конструкцію, що нагадує арматуру, яку заливають бетоном.

Завдяки тому, що навантаження розподіляється по горизонталі, ми виправляємо несучу здатність фундаменту. А це завадить подальшому просіданню. Але якщо просів кут будівлі, то самотужки з цим впоратися не вдасться. Тоді краще звернутися до майстрів.

Посилення фундаменту:

Посилення фундаменту
Будівельні роботи з посилення фундаменту
Будівельні роботи з посилення фундаменту
Будівельні роботи з посилення фундаменту
Будівельні роботи з посилення фундаменту
Будівельні роботи з посилення фундаменту
1 - стіна; 2 - підсилюваний фундамент; 3 - поперечна розвантажувальна балка (двотавр або швелер); 4 - вибірка паза під шпонкові зачеплення; 5 - монолітний бетон; 6 - поздовжня розвантажувальна балка (двотавр або швелер); 7 - болт; 8 - арматурний каркас (за розрахунком); 9 - підсилююча монолітна подушка; 10 - підсилюючі залізобетонні балки; 11 -буронабивні палі; 12 - монолітні залізобетонні приливи (балки); 13 - підсилююча монолітна залізобетонна плита.
 • а – Розширення фундаменту;
 • б – Поглиблення і розширення фундаменту;
 • в – Розширення фундаменту залізобетонними балками;
 • г – перенесення навантаження від ваги стіни на буронабивні, або забивні палі виконані з двох боків;
 • д – перенесення навантаження від ваги стіни на буронабивні, або забивні палі виконані з одного боку;
 • е – перенесення навантаження від ваги стіни на монолітні залізобетонні приливи;

Якщо ви не почуваєтеся впевненими у власних будівельних здібностях, то, можливо, є сенс одразу звернутися до нашої компанії. Таким чином ви вбережете свою нервову систему від зайвих потрясінь, а свій гаманець – від викинутих на вітер грошей.

Не забуваймо стару народну мудрість – навчання коштує грошей. То чи варто вчитися на будівельника, якщо ці навички для вас – так би мовити одноразового використання?

Ми гарантуємо дотримання обумовлених строків виконання робіт і , звісно, високу якість робіт на всіх етапах. А результат оцінять усі – і ваша сім’я, ваші і сусіди, і ваші гості, яких ви будете приймати у своєму власному домі.                    

  

Твітнути

Ми у соціальних мережах