Будівництво приватного будинку в Ужгороді, Мукачеві, Хусті та в Закарпатській області

Будівництво власного будинку: зважуємо «за» та «проти»

Чи варто будувати будинок самостійно? Розглянемо всі «плюси» і «мінуси» цього рішення, а також питання про необхідні документи та основні етапи будівництва.

Отож, почнемо з доводів на користь самостійного будівництва. Найпершою й основною причиною рішення зводити будинок самостійно є економія фінансів. Добре, якщо майбутній власник каркасного чи брусового будинку володіє професійними навичками в будівництві. Так він дійсно зможе заощадити кошти на монтажі сантехніки, електрики, прокладанні систем каналізації й водопроводу.

Наступним аргументом є можливість майбутнього господаря контролювати весь процес зсередини. Сьогодні досить складно знайти відповідального підрядника. Якщо проводити будівництво своїми силами, рівень якості точно буде високим. 

Серед інших «за» можна відмітити заощадження часу на пошуки та підбір персоналу, можливість вибору будь-яких рішень та їх змін у ході робіт без будь-яких погоджень тощо.

Якщо говорити про «мінуси» самостійного будівництва, слід відзначити обмеженість професійної техніки, матеріалів, технологій. Це стосується й питання про відсутність усіх можливостей, що знаходяться у розпорядженні професійних будівельників. 

Крім того, будь-які помилки, недоліки чи дефекти, що виникатимуть у ході самостійного будівництва, доведеться теж виправляти самостійно. Тоді як більшість будівельних компаній надають ці послуги безкоштовно – згідно з гарантійними зобов’язаннями. Перелік недоліків, що підлягають виправленню, визначається ще на етапі укладання договору.

До того ж організація процесу будівництва – справа досить складна. Якщо у майбутнього власника будинку обмаль часу, зведення будинку може розтягнутися на довгі роки або й узагалі бути відкладеним на невизначений термін.

Серед інших «проти» можна виділити можливість інфляції, що негативно позначиться на економії коштів, ризик отримання травм через відсутність спеціалізованих навичок або недотримання техніки безпеки та ін.

Таким чином, слід добре подумати перед тим як планувати самостійне зведення будинку. Можливо, краще звернутися до надійного підрядника – команди справжніх професіоналів, які добре знаються у всіх питаннях зведення будинку – від «А» до «Я».

 

Етапи будівництва приватного будинку

Процес будівництва приватного будинку умовно можна розділити на декілька етапів. Розглянемо кожний із них більш детально.

 • Вибір ділянки під будівництво. Перед купівлею ділянки необхідно врахувати всі нюанси, в тому числі розташування основної будівлі та господарських споруд (за необхідності). 
 • Проведення інженерно-геологічного дослідження землі для грамотного закладення фундаменту з урахуванням властивостей ґрунту, рівня залягання ґрунтових вод та інших факторів.
 • Отримання дозвільної документації на будівництво будинку. 
 • Створення проєкту з трьома розділами: архітектурним, інженерним і конструктивним.
 • Складання кошторису будівельною бригадою.
 • Етап будівництва будинку «під ключ» відповідно до затвердженого проєкту. 
 • Здача об’єкта в експлуатацію.

 

Документи, необхідні для будівництва приватного будинку

Насамперед перерахуємо основні документи для отримання дозволу на будівництво будинку:

 • проєктна документація;
 • документи, що підтверджують особу заявника ;
 • заява;
 • документи, що підтверджують права заявника на землю;
 • декларація про початок будівельних робіт.

 

Усі ці документи необхідно підготувати для здачі у Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Тепер – про пакет документів для будівництва:

 • паспорт громадянина України;
 • свідоцтво про володіння земельною ділянкою;
 • проєкт майбутнього будинку;
 • дозвіл (декларація) на проведення будівельних робіт;
 • план ділянки.

 

Чи можуть відмовити у будівництві приватного будинку? На жаль, так. Передумовами для відмови можуть бути: надання неправдивої інформації, неповний перелік документів, невідповідність нормам законодавства тощо. 

Скільки коштуватиме будівництво приватного будинку? 

Вартість залежить від багатьох факторів. Усі вони враховуються будівельною бригадою на етапі складання кошторису після затвердження проєкту майбутньої будівлі. Кошторисні розрахунки дозволять контролювати всі витрати на будівництво будинку.

 

Як вибрати хорошого підрядника?

Це найважливіше питання, від якого залежить кінцевий результат. Щоб не припуститися фатальної помилки та убезпечити себе від недобросовісних будівельних бригад, необхідно дуже відповідально поставитися до питання про вибір надійного підрядника.

З досвідченим забудовником укладання договору є вирішальним моментом, адже в ньому вказується перелік усіх робіт, а також терміни виконання, інформація про оплату та штрафні санкції в разі невиконання умов договору.

Щоб вибрати хорошого підрядника для будівництва будинку, зверніть увагу на такі моменти.

 • Наявність у будівельної компанії портфоліо, власного сайту з усією інформацією щодо надання послуг та актуальними номерами телефонів і адресою, кваліфікаційних сертифікатів та інших важливих документів.
 • Не вибирайте найдешевші послуги. Це перша ознака того, що Вас будуть обманювати щодо вартості матеріалів. Багато будівельних бригад економлять час на шкоду дотриманням технологій. Результати такого ремонту можуть бути плачевними.
 • Сумлінність. Її також можна розуміти як порядність. Сумлінні будівельники не накручують цін, не крадуть і не брешуть.
 • Бригади, як правило, не займаються проєктуванням. Якщо у Вас немає проєкту, доведеться залучати сторонню проєктну організацію. Обговоріть це питання з підрядником заздалегідь.
 • Обов’язковим є складання договору з прописуванням усіх нюансів роботи.
 • Фотохронологія будівельного процесу дозволить контролювати роботу приватної бригади.

Спеціальна пропозиція від Компанії "МультиБудКомфорт"

Будівництво приватного будинку під ключ

Важливим є абсолютне розуміння та орієнтування будівельної компанії на бажання Клієнта. «МультиБудКомфорт» завжди з Вами, щоб втілити всі Ваші мрії у реальність та забезпечити комфорт і затишок у Вашому домі!

Твітнути

Ми у соціальних мережах