Будівельна бригада Ужгород, Мукачево, Закарпаття

Ось і настав довгоочікуваний момент, і Ви придбали квартиру. Узгоджено всі нюанси щодо оформлення документації й навіть підібрано будівельну бригаду для проведення ремонтних робіт. Здається, ось-ось настане той день, коли Ви нарешті зможете почати життя в новій квартирі, однак щось іде не так…

Ця ситуація знайома тим, хто не зміг проконтролювати роботу ремонтників, а ті, своєю чергою, виявилися невідповідальними. Таким чином, ремонт затягується на невизначений термін, та ще й про якість робіт сказати складно, тому що невідомо, які будматеріали використовують фахівці.

Довіряючи ремонт або будівництво команді професіоналів, необхідно здійснювати постійний контроль за процесом роботи, навіть якщо фірма видається солідною. «Повірити на слово» – не найкраща ідея, коли справа стосується виконання будівельних робіт.

Щоб процес ремонту пройшов вдало, ми пропонуємо прислухатися до 7-ми порад щодо контролю за роботою будівельної бригади:

 

Порада перша. Найважливішим фактором при виборі будівельної бригади є її репутація. Також звертайте увагу на технічне обладнання, інструменти й технології, що будівельники використовують у своїй роботі. Треба заздалегідь розпитати спеціалістів, які матеріали вони використовують у ремонтно-будівельних роботах, яких технологій дотримуються та яким надають перевагу, і чому.

Порада друга. Грамотне оформлення договірних відносин з будівельниками. У документі (договорі) повинні бути прописані всі деталі: кошторис, дизайн проєкту, терміни проведення ремонтних робіт, графік постачання будівельних матеріалів тощо. Сюди входять також акти здачі та прийому робіт відповідно до їх виконання в повному обсязі.

Порада третя. Кваліфікація ремонтної бригади – запорука якісного виконання робіт. Щоб не платити двічі, як «скупий» у відомій приказці, необхідно акцентувати увагу на кваліфікацію будівельників, їхню майстерність та професіоналізм. Вони повинні добре розумітися в питаннях ремонту, радитися із Замовником щодо закупівлі будматеріалів, дотримуватися правил безпеки та дбати про чистоту робочого місця. Будівельну бригаду повинен очолювати виконроб, який слідкуватиме за ходом виконання робіт та дотриманням графіку.

Порада четверта. Контроль і ще раз – контроль! Навіть за присутності виконроба Вам необхідно контролювати будівельну бригаду. На превеликий жаль, є такі будівельники, котрі прагнуть заощадити бюджет свого Клієнта та закуповують неякісні матеріали. Це, своєю чергою, призводить до негативних наслідків: дешеві матеріали позначаються на якості, тому тільки-но закінчиться ремонт, як знову розпочнеться наступний.

Порада п’ята. Дизайнер – у поміч. Багато будівельників працюють за встановленим порядком, покроковою схемою. Проте дизайнери не зіпсують їхню роботу, а, навпаки, зможуть використати нововведення, що підуть на користь при реалізації проєкту. Нині ринок матеріалів і технологій розвивається надто стрімко, тому методи й рішення, що використовувалися декілька років тому, вже застаріли. Подбайте про те, щоб разом із будівельною бригадою співпрацював дизайнер інтер’єру.

Порада шоста. Вимога щодо гарантій. Зазвичай підрядники надають річну гарантію, що дозволяє у випадку виявлення якихось недоліків вимагати від них виправлення помилок. Заздалегідь із ними слід обговорити можливі затримки у роботі. При капітальному ремонті бувають непередбачувані ситуації, однак це не означає, що справжні професіонали не зроблять роботу в зазначені терміни. Будь-який момент можна обговорити та віднайти компроміс.

Порада сьома. Нелегалам – ні! Тільки офіційно зареєстровані професійні бригади зможуть реалізувати усі Ваші мрії щодо ремонту власного житла. Так, послуги таких компаній коштують дещо дорожче, проте Ви отримаєте якість, а це – найважливіше! З нелегальними фірмами зазвичай письмовий договір не укладається, що зовсім не на користь Замовникові. З офіційно зареєстрованою будівельною компанією Ви зможете відстояти свої інтереси в непередбаченій ситуації.

 

«Довіряй, але перевіряй!»

Якою б солідною не була будівельна компанія, доручивши їй ремонт своєї оселі, слід дотримуватися простого правила: «Довіряй, але перевіряй!»

Як діяти за цим принципом? Що робити, аби ремонт проводився відповідно до затвердженого плану й закінчився в чітко зазначені терміни?

Дотримуйтеся простих правил:

  • Беріть участь у закупівлі будматеріалів.
  • Влаштовуйте раптові візити на об’єкт, щоб переконатися у наявності закуплених матеріалів та активній роботі будівельників.
  • Домовтеся з бригадою про щоденний фотозвіт.
  • Перевіряйте виконання «чорнових» робіт, адже від них залежить кінцевий результат.
  • Використовуйте для зв’язку будь-який месенджер. Це допоможе Вам заощадити багато часу й нервів.
  • Регулярно звіряйте обсяги виконаних робіт з наміченим планом.
  • Вносити кошти рекомендується поетапно – за виконані роботи. Оплату можна розділити від 3 до 5 платежів, оплачуючи більшу суму по закінченню ремонту.

 

Вивчіть, наскільки це можливо, основні процеси ремонту, визначившись із переліком необхідних робіт. Якщо майстри відповідально ставляться до поставлених завдань та цінують свій труд, вони самі запропонують Вам періодично приїжджати на об’єкт, щоб переконатися у налагодженій роботі та якості виконання будівельних чи ремонтних робіт.

 Що робити, якщо виникає підозра щодо неякісного виконання ремонтних робіт? Слід використовувати сучасні засоби для контролю за ситуацією. Наприклад, працівники можуть розповідати Вам «байки» про те, що роботи йдуть за планом, проте не з’являтися на об’єкт в обумовлений час або взагалі «просиджувати» годинами й нічого не робити.

Інший варіант: робітники «халтурять», намагаючись зекономити на будівельних матеріалах, або виконують роботу не за технологією. Деякі «розумники» можуть просто використовувати квартиру Клієнта у власних цілях, при цьому роблячи ремонт на сусідньому поверсі.

Звичайно, таких ситуацій не повинно бути! Це може призвести до збитків та додаткових витрат через неякісну роботу та безвідповідальність робітників.

Фахівці будівельної компанії «МультиБудКомфорт» рекомендують доручити «авторський нагляд» за ситуацією творцеві дизайн-проєкту квартири чи будинку. Так, ця послуга є платною, проте Ви зможете заощадити власний час та довірити контроль за виконанням ремонтних робіт досвідченому спеціалістові, який перевірить якість матеріалів, за потреби підбере аналоги, слідкуватиме за чітким дотриманням технологій, не допустить крадіжок та простежить, щоб реальні витрати не перевищували заплановані.

За статистикою, приблизно 90% проєктів здаються із затримкою, а також з набагато більшими фінансовими вкладеннями, ніж планувалося спочатку. Якщо ж у справу залучений архітектор, на його совісті лежатимуть усі ризики щодо зриву термінів або перевищення кошторису.

 

Отже, контролювати будівельну бригаду чи ні?

Відповідь однозначна: так, однак не потрібно постійно намагатися бути присутніми під час ремонтних робіт. Так Ви будете відволікати різних фахівців, задіяних у роботі (малярів, сантехніків, електриків). До того ж Вам навряд чи сподобаються неприбране приміщення і купа сміття від виконуваних робіт. Проводьте інспекцію ремонтних робіт раз на тиждень. Постійне втручання в технологічний процес ремонту квартири чи будинку може погіршити якість робіт. Тільки поодинокі виїзди на об’єкт, і бажано – без попередження, щоб на власні очі переконатися, що все гаразд (або – ні).

Ще на початковому етапі слід обговорювати всі нюанси, що стосуються вибору будматеріалів і затверджувати кошторис. Корективи у проєкт бажано вносити відразу, ще перед початком ремонту, щоб отримати бажаний результат.

Звичайно, людський фактор ніхто не скасовував. Ситуації бувають різними, проте слід поважати працю інших людей та знаходити компроміс у будь-якому питанні, що викликає непорозуміння. Всі нюанси бажано обговорювати та вирішувати поетапно, використовуючи комплексний підхід для продуктивної співпраці.

Твітнути

Ми у соціальних мережах